Залізо в воді

Залізо в питній воді

Залізо може бути неприємним хімічною речовиною в водопостачанні. Складаючи щонайменше 5 відсотків земної кори, залізо є одним з найбагатших ресурсів Землі. Дощова вода, проникаючи в грунт, а геологічні формації розчиняють залізо, змушуючи його просочуватися в водоносні горизонти, які служать джерелами грунтових вод для колодязів. Хоча залізо присутній у питній воді, воно рідко зустрічається в концентраціях, що перевищують 10 міліграмів на літр (мг / л) або 10 частин на мільйон. Проте, всього лише 0,3 мг / л може призвести до того, що вода стане червонувато-коричневого.

Залізо в основному присутня у воді в двох формах: розчинна двовалентне залізо або нерозчинний тривалентне залізо. Вода, яка містить двовалентне залізо, прозора і безбарвна, оскільки залізо повністю розчиняється. При зіткненні з повітрям в резервуарі під тиском або атмосферу, вода перетворюється хмарно і червонувато-коричневе речовина починає формуватися. Цей осад являє собою окислену або залізну форму заліза, яка не розчиняється у воді.

Здоров’я

Залізо не є небезпечним для здоров’я, але вважається вторинним або естетичним забруднювачем. Необхідна для доброго здоров’я залізо допомагає переносити кисень в крові. Велика частина водопровідної води в забезпечує приблизно 5 відсотків потреби заліза в раціоні.

Смак і їжа

Розчинене двовалентне залізо надає воді неприємний металевий присмак. Коли праска об’єднується з чаєм, кавою та іншими напоями, він виробляє чорнильно-чорний вид і різкий, неприйнятний смак. Овочі, приготовлені в воді з надлишком заліза, темніють і виглядають непривабливо.

Плями і відкладення

Концентрації заліза всього 0,3 мг / л залишать червонувато-коричневі плями на приладах, посуді і білизна, які дуже важко видалити. Коли ці відкладення відірвуться від водопроводу, іржава вода протече через кран.

Залізні бактерії

Коли залізо існує разом з певними видами бактерій, може утворюватися смердюча біоплівка. Щоб вижити, бактерії використовують залізо, залишаючи після себе червонувато-коричневу або жовту слиз, яка може заблокувати водопровід і викликати неприємний запах. Цей слиз або мул помітні в унітазі, коли кришка знята. Організми зустрічаються в природних умовах на неглибоких грунтах і в грунтових водах, і їх можна вводити в колодязь або водну систему при її будівництві або ремонті.

Органічне залізо і дубильні речовини

Залізо може поєднуватися з різними природними органічними кислотами або танинами. Органічне залізо відбувається, коли залізо з’єднується з органічною кислотою. Вода з цим типом заліза зазвичай жовта або коричнева, але може бути безбарвною. Як природна органіка, що виробляється рослинністю, дубильні речовини можуть фарбувати воду в колір чаю. У каву або чай таніни дають коричневий колір і реагують з залізом з утворенням чорного залишку. Органічне залізо і дубильні речовини частіше зустрічаються в неглибоких колодязях або колодязях під дією поверхневих вод.

Перевір свою воду

Якщо є проблема з залізом у водопостачанні, першим кроком є ​​визначення джерела. Джерелом заліза може бути корозія залізних або сталевих труб або інших компонентів водогінної системи, де кислотність води, виміряна як pH, нижче 6,5.

Лабораторний аналіз води, щоб визначити ступінь проблеми з залізом і можливі рішення для лікування, слід починати з аналізу концентрації заліза, бактерій заліза, pH, лужності і твердості. Комплект для відбору проб води можна отримати в сертифікованій лабораторії. Лабораторні інструкції зі збору проби води повинні дотримуватися. Зберіть зразок як можна ближче до колодязя.

Якщо джерелом води є державна система водопостачання, і у вас виникають проблеми, пов’язані з залізом, важливо зв’язатися з посадовою особою комунального підприємства, щоб визначити, чи надходить червона вода з державної системи або з водопроводу або водопроводу будинку.

Будівництво свердловин

Одна з альтернатив у вирішенні проблеми з залізом може складатися в будівництві нової водяної свердловини, усуваючи необхідність в водопідготовки. Залежно від місцевих умов на землі іноді можна розширити «обсадних труб» або піти вглиб ґрунтових вод і уникнути води з високим вмістом заліза.

З ліцензованим підрядником з водних свердловин з Вінниці, які знають якість підземних вод, можна обговорити варіанти – фахівці компанії “Аква-Люкс, Вінниця” зроблять аналіз і проконсультують Вас на місці.

У таблиці нижче перераховані методи очищення для різних форм заліза. Перш ніж вибрати метод очищення води або пристрій, переконайтеся, що у вас є відповіді на наступні п’ять питань:

  • Яка форма заліза в моїй системі водопостачання?
  • Згідно з результатами випробувань води, видалить чи установка очищення води загальну концентрацію заліза? (Загальна кількість заліза включає як розчинна, так і нерозчинний залізо.)
  • Чи буде очисна установка обробляти воду з витратою, необхідним для моєї системи водопостачання?
  • За результатами випробувань води цей метод ефективно видалить залізо? Наприклад, чи потрібно регулювати pH до певного рівня?
  • Чи буде будівництво нової свердловини або реконструкція існуючої свердловини більш рентабельним, ніж тривалий процес обробки з видаленням заліза?

Методи видалення різних форм заліза

Ознаки Форми заліза Методи очистки Примітки
Водопровідна вода спочатку прозора і безбарвна. Після стояння червонувато-коричневі частки з’являються і осідають на дно. Розчинене чорне залізо Аерація/Фільтрація Температурна залежність
Пом’якшувач води Твердість повинна бути розрахована, а підвищена концентрація натрію повинна бути перевірена, якщо користувачі на дієті з обмеженим вмістом натрію. Система повинна бути герметичною.
Хлорування / Фільтрація Марганець Грінсанд / Фільтрація 1
Правильний тиск
Каталітична фільтрація 2 Розчинений кисень, лужність, органічна речовина, хлорування, поліфосфат і температурні обмеження
Озонація
Секвестрування (додавання хімічних речовин в воду для збереження заліза в нерозчинної, фільтрованої формі) Спосіб не може запобігти фарбування, а також вимагати видалення секвестрантов і заліза. Перевірте наявність агентів перед тим, як вибрати інший пристрій для лікування.
Водопровідна вода виглядає іржавої або має червоний або жовтий колір. Після стояння частинки осідають на дно. Нерозчинний залізо залізне червоне Марганець Грінсанд / Фільтрація 1 Правильний тиск
 Каталітична фільтрація 2 Розчинений кисень, лужність, органічна речовина, хлорування, поліфосфат і температурні обмеження
Хлорування / Фільтрація Використання рідкого хлору або гранул. Потрібно частий моніторинг і правильний тиск води.
Бак для води, унітаз і сантехніка мають жовтувату слиз червонувато-коричневого або жовтого кольору або шлам. Запах може бути небажаним. Залізні бактерії Шокове хлорування; Розглянемо наступні з безперервним хлоруванням. Продукти хлору повинні бути придатні для питної води. Метод вимагає тривалого часу контакту для правильної очистки.
Вода, що містить органічне залізо, зазвичай має жовтий або коричневий колір, але може бути безбарвною. Таніни фарбують воду в чайний колір. Органічне залізо і дубільні речовини  3 Пом’якшувач води По-перше, видалення органіки. Перевірте на корозійні властивості. Система повинна бути герметичною.
Марганець Грінсанд / Фільтрація 1 По-перше, видалення органіки. Необхідно підтримуйте адекватне тиск.
Озонація
Останні повідомлення
Технологія рухомої підлоги (підйомна підлога)

Ваш Басейн повинен бути такий же індивідуальний, як Ви і Ваш будинок. Новому басейні FlussPool для тренувань з плавання, оздоровлення або водних розваг для всіх вікових категорій: ми спроектуємо,...