Трампліни, аквапарк, лазні – запуск єдиного в світі критого центру фрістайлу в Мінську

Компанія «Аква-Люкс, Вінниця» здійснила контроль проектно-вишукувальних робіт а також постачання і авторський контроль монтажу технологічного обладнання компанії Culligan (USA). Сумарний обсяг фільтрованої води становить 1300 м3 / год.

Навчально-тренувальний центр «Фрістайл» – унікальний спортивний об’єкт, аналогів якому в світі немає. Це перший критий комплекс для фрістайлістів, а значить спортсмени можуть тренуватися в будь-який час року і ніяк не залежать від погодних умов. На базі навчально-тренувального центру проводяться міжнародні змагання з літнього фрістайлу, який набуває все більшої популярності.

Спортивна зона призначена для проведення змагань та навчально-тренувальних занять з фрістайлу, стрибків у воду і синхронного плавання. Вона становить основу комплексу і розміщена в центральному залі. Три трампліна (для потрійного сальто, для подвійного сальто і для одинарного сальто з довжиною розбігу 70 метрів, 56 метрів і 40 метрів відповідно) розташовуються перед тренувальним басейном глибиною до 5,5 метрів. Складовою частиною спортивної зони є глядацькі трибуни місткістю до 546 місць.

По всій території розташовані джакузі. Один з цікавих атракціонів – гідравлічна катапульта, або водяна гармата: на спеціальне крісло сідає людина, і сильний напір води виштовхує його в невеликий басейн. Тут, правда, є обмеження: випробувати екстремальні відчуття не зможуть діти молодше 12 років і люди, що важать менше 50 або більше 150 кілограмів.

Що стосується заходів безпеки, то при оплаті послуг кожен відвідувач отримає сучасний браслет. Завдяки цьому пристрою можна не тільки контролювати час, що залишився відпочинку, проходити в оплачені зони, купувати їжу і напої в барах, а й весь час бути під наглядом рятувальників. Коли людина, що знаходиться у воді, перебуває без руху протягом певного часу, співробітникам служби безпеки надходить тривожний сигнал, який допоможе в разі надзвичайної ситуації не запізнитися і запобігти нещасним випадкам. Браслети для дітей ще більш вдосконалені, вони будуть реагувати навіть на зміну пульсу.

У приміщенні спорткомплексу дуже тепло, грає музика. Пляжна зона невелика, зате є сусідами з інфрачервоними саунами. Біля одного з неглибоких басейнів встановлено спеціальне крісло, що дозволяє людям з обмеженими можливостями опуститися в воду.

Найглибший в Мінську та Білорусі басейн – глибиною від 4,5 до 8,5 м і розмірами 20 × 30 м – призначений, на жаль, тільки для спортсменів. Його принади зможуть оцінити синхроністки, плавці, стрибуни і фрістайлісти. В такому великому «акваріумі» будуть відпрацьовувати навички в тому числі і водолази-рятувальники. Прямо над басейном розташовані вишки з бетону, що є рідкістю в Європі. Нові вишки сертифіковані і є допустимими при проведенні міжнародних змагань. А ось за тим, щоб в глибокий басейн не намагалися зануритися відпочиваючі, будуть пильно стежити рятувальники.

Під басейном є спеціальні вікна для відео- та фотокамер, щоб журналісти могли знімати спортсменів під час змагань. Тренери також зможуть спостерігати за своїми підопічними через ці «ілюмінатори». Крім того, в басейн заведена музична система, тому синхроністки завжди будуть чути композицію, під яку виступають, а тренерам не доведеться отстукивать для них ритм. Глядацька трибуна вміщує майже 500 місць, над нею розташована суддівська ложа. Ще одна унікальна особливість нашого басейну – повітряна подушка, завдяки якій удар об воду спортсмена-фристайліста буде «гаситися». Під впливом повітря водна гладь «руйнується», і приземлення обіцяє бути м’яким і нетравматічность.

Така турбота про м’яку посадку спортсмена не виглядає зайвою, коли піднімаєшся на максимальну висоту (46 метрів), де і бере початок трамплін, з якого стартують фрістайлісти.

Трампліни встелені спеціальним білим полімерним покриттям, яке перед стартом через спеціальні форсунки «присмачується» водою, в результаті чого досягається ефект ковзання, як по снігу. З огляду на крутий ухил гірки і швидкість, яку розвиває спортсмен, за його благополучне приводнення на лижах і справді може бути боязно. «Це один з найшвидших схилів, і призначений він для дуже складних трюків»

Дитяча територія ще більш яскрава, ніж доросла, і ділиться на дві міні-зони: для зовсім маленьких і тих, хто вже постарше. Завдяки спеціальним стаціонарним «пістолетів» дітвора в будь-який час року зможе обливатися, а ще верещати від захвату, коли на гірки з певною періодичністю буде перекидатися вода з величезного відра.

– Вода в зоні для дітей знезаражується не з допомогою хімічних засобів, а методом кварцування, тому батьки можуть бути спокійні. – Також під рукою весь час будуть знаходитися надувні іграшки і обладнання для тих, хто не вміє плавати. В цілому відпочивати тут можна всією сім’єю і цілий день весело проводити час. А перекусити можна в одному з шести барів або в ресторані. Для дітей навіть є окремий бар.

Для тих, кому ну дуже жарко після відвідин парилки, створена унікальна для Білорусі сніжна кімната. Щодо невелике приміщення з кучугурами і печерними стінами може по волі відвідувача і завдяки спеціальній програмі перетворитися в батьківщину хуртовини, хуртовини і мало не «Хавера» в мініатюрі. Штучний сніжок рипить і на дотик нагадує крохмаль.

– У спорткомплексі «Фрістайл» все зроблено таким чином, щоб спортсмени і звичайні відпочиваючі не перетиналися. Хоча поспостерігати за цікавими виступами та красивими стрибками фрістайлістов зможуть багато городян: відпочинок і тренування будуть проходити паралельно. А ось під час міжнародних змагань, які, ймовірно, будуть проводитися тут, аквазона буде закрита для відвідування.

Спортсмени, які вже побували в нашому навчальному центрі, залишилися дуже задоволені. Крім білорусів стрибали американці, а китайці та швейцарці спостерігали за їх тренуваннями і, треба сказати, дуже вразили. Кілька зарубіжних збірних захотіли тренуватися саме тут.

Останні повідомлення
Технологія рухомої підлоги (підйомна підлога)

Ваш Басейн повинен бути такий же індивідуальний, як Ви і Ваш будинок. Новому басейні FlussPool для тренувань з плавання, оздоровлення або водних розваг для всіх вікових категорій: ми спроектуємо,...